Związek bez zobowiązań ( friends with benefits ) staje się coraz modniejszy wśród wielu osób. W dawnych czasach takie rzeczy były wręcz nie do pomyślenia. Miłość była obowiązkiem. Nawet, jeżeli mieliśmy do czynienia z aranżowanymi małżeństwami, to po latach pojawiało się coś na kształt uczucia, przywiązania, wierności. Chyba można powiedzieć, że związek bez zobowiązań ( friends with benefits ) to wynalazek ostatnich czasów, który jak się okazuje – trafił na podatny grunt. Trzeba przyznać, że nie jest to jakaś fanaberia. Ludzie potrzebują takich związków z wielu powodów.

Czy boją się oni uczuć? Całkiem możliwe, chociaż nie chcą do końca się do tego przyznać. Wolą udawać, że miłość nie jest im do niczego potrzebna i wolą takie związki bez żądnych zobowiązań. Czasem tak faktycznie jest, że człowiek takiej miłości w swoim życiu nie potrzebuje, ale chce zaspokoić inne potrzeby i sam tego nie dokona. O związkach bez zobowiązań można mówić naprawdę dużo. Można rozpatrywać je z różnych punktów widzenia.

Jeżeli ktoś liczy na związek bez zobowiązań ( friends with benefits ) to i tak powinien zawsze się jasno określić. W takich związkach nie ma nic złego, ale zawsze należy pokazać innej osobie o co nam tak dokładnie chodzi, aby przy tym nie zranić kogoś. Może się bowiem okazać, że ta druga osoba ma wobec nas inne oczekiwania i może powstać z tego bardzo niemiła sytuacja. Po co mamy ranić siebie wzajemnie? Jeżeli ktoś nie chce miłości w swoim życiu i mu na niej nie zależy, to zawsze powinien o tym mówić.